Практичне навчання

ПРАКТИЧНА ПІДГОТОВКА МОЛОДШИХ СПЕЦІАЛІСТІВ, КЛІНІЧНА БАЗА – ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ

Організація практичного навчання в Павлоградському медичному коледжі здійснюється згідно наказів:

- наказ №161 Міністерства освіти від 02.06.93р. «Про затвердження Положення про організацію навчального процесу у вищих навчальних закладах України»;

- наказ №93 МОЗ України від 08.04.93р. «Про затвердження Положення про проведення практики студентів в вищих навчальних закладах України»;

- наказ №690 МОЗ України «Про затвердження Положення про організацію та проведення практики студентів вищих медичних і фармацевтичних навчальних закладах України»;

- наказ №588 від 06.12.2004р. Головного управління охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації «Про затвердження баз для проведення практики студентів».

Термін навчальної, виробничої та переддипломної практики визначається графіком навчального процесу, складеним на підставі навчальних планів.

Для проведення навчальної практики група ділиться на 2-3 підгрупи по 10-15 студентів. Практичні заняття проводяться на базах лікувально-профілактичних закладів, в кабінетах і лабораторіях коледжу згідно з розкладом і визначеним часом.

Базами практичного навчання студентів є лікувально-профілактичні установи М.Павлограда: міські лікарні №№1, 4, Пологовий будинок, районна лікарня, СМСЧ№15,СМСЧ№7.

Кабінети та лабораторії на базі коледжу згідно вимог на спеціальності «Сестринська справа» та «Лікувальна справа» в кількості 4 лабораторій та 21 кабінету, в цілому мають необхідне методичне та матеріально-технічне забезпечення: фантоми, муляжі, мед інструментарій, предмети догляду за хворими, медикаменти, тощо.

Всі кабінети та лабораторії паспортизовані, є перелік функціональних обов’язків співробітників, журнали і інструменти з техніки безпеки. Найкраща оснащеність кабінету хірургії, який зараз перебазувався в хірургічний комплекс на базі гуртожитку.

Волонтерський рух в Павлограді

Соціологічні дослідження, проведені серед молоді, виявили низький рівень поінформованості з проблеми ВІЛ/СНІДу. Саме з цих міркувань в Павлоградському медичному коледжі працює група студентів-волонтерів, які проводять інформаційно-просвітницьку роботу в молодіжних аудиторіях міста. Ми включились в планомірну профілактичну роботу, яка проводиться в м. Павлограді, щодо попередження  ВІЛ/СНІДу. Координатором даної роботи виступає міський Центр здоров’я.

Звичайно, основною цільовою групою для такої роботи є молодь. У відповідності з програмою Міністерства освіти і науки України та ЮНІСЕФ «Сприяння просвітницькій роботі «Рівний -  рівному» серед молоді України щодо здорового способу життя» така профілактична робота є доволі ефективною.

Студенти самі детально вивчили проблему ВІЛ/СНІДу. Автор цих рядків підготувала їх до проведення даної роботи, «озброїла» необхідними прийомами інформаційно-просвітницької роботи.

Студенти-волонтери не тільки грамотно висвітлюють проблеми ВІЛ/СНІДу, а і акцентують увагу молоді на шляхах запобігання цього недугу. Вони пропагують здоровий спосіб життя, стараються донести до своїх слухачів ті життєві цінності, які важливіші за тютюнопаління, вживання алкоголю, наркотиків, безладні статеві стосунки. А ще – усвідомлення того, що епідемія ВІЛ – це реальність сьогодення. І для збереження власного здоров’я потрібно, перш за все, змінити ризиковану поведінку.

Щоб систематизувати та закріпити результати своєї інформаційної роботи, наші студенти проводять тестування молоді, психологічні вправи, рольові ігри; демонструють сучасні просвітницькі відеофільми, роздають саносвітню літературу з даної проблеми.

Уже в нинішньому навчальному році ми провели таку роботу в старших класах середніх шкіл в районі обслуговування міської лікарні №1.

28 листопада волонтери приймали участь в засіданні Круглого столу, де обгорювались проблеми ВІЛ/СНІДу.

29 листопада приймали участь в міській акції, приуроченій до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом: роздавали перехожим (молоді) санітарно-просвітницьку літературу з даної проблеми, контрацептиви.

29-30 листопада наші студенти-волонтери Хорошилова Діана та Трофимченко Катерина прийняли участь у Всеукраїнському молодіжному форумі «Не дай СНІду шанс», який проходив в Києві, в Українському домі і був приурочений до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом.

Взагалі, в нашому коледжі працює ще два волонтерських загони для проведення просвітницької роботи в молодіжних аудиторіях за напрямками:

-         «Збереження репродуктивного здоров’я і планування сім’ї» (керівник Сич Н.В.)

-         «Попередження розповсюдження захворюваності на туберкульоз серед молоді» (Маловик Л.І.).

Як бачимо, всі напрямки інформаційно-просвітницької роботи мають на меті пропаганду здорового способу життя.

Наш волонтерський загін з первинної профілактики ВІЛ/СНІДу працює в коледжі 8 років. У нас є певні традиції: Гімн волонтерів, посвята в волонтери, запалювання свічок тощо. Такий захід відбувся 28 листопада цього року, який пройшов цікаво та весело, адже щороку відбувається оновлення волонтерського загону за рахунок нових студентів.

Студенти-волонтери Павлоградського медичного коледжі впевнені, що поінформованість молоді якщо не припинить повністю процес поширення страшних недугів, то хоча б загальмує його. Адже, «поінформований – значить захищений».