ПОРАДИ ПСИХОЛОГА СТУДЕНТАМ, ЯКІ СТОСУЮТЬСЯ ЗНО

 

Настав час «Ч»? Головне, не хвилюйтеся!

1. Уважно слухайте вказівки організаторів.

Про те, як правильно заповнити бланк. Якщо хочете щось запитати,  не вигукуйте з місця, а підніміть руку.

Питання не повинні стосуватися змісту завдань, на них вам ніхто не відповість.

2. Почніть з вирішення легких завдань.

Не намагайтеся вирішувати завдання по порядку.

Прочитайте всі завдання

і виберіть з них ті, відповіді, які ви знаєте і відповідайте на них.

Відповідаючи на легкі питання, ви заспокоїтеся і до вас повернеться впевненість в собі. Вам буде легше зосередитися на складних питаннях.

3.Плануйте час.

Розплануйте час виконання тесту таким чином, щоб мати можливість повернутися до складних запитань, які Ви спочатку пропустили.

4. Логіка побудови тестових завдань.

Дуже уважно читайте завдання до кінця. Не намагайтеся зрозуміти, що від вас вимагають по перших фразах. Ви ризикуєте «додумати» завдання, а значить неправильно його вирішити.

Якщо вам попалися питання, відповідь на який ви не знаєте,  дійте шляхом логічного винятку. Коли ви виключіте варіанти, які точно не підходять, у вас залишиться менше варіантів, з яких потрібно вибрати правильну відповідь, а це вже простіше.

5. Ваша інтуїція.

Не залишайте питання без відповідей (адже це 0 балів). Якщо час добігає кінця, а у вас залишилися питання, на які ви не відповіли, прислухайтеся до своєї інтуїції і дайте відповідь навмання. Завжди є шанс «потрапити в точку», а значить отримати якийсь бал за свою відповідь.

6. Користуйтеся чернетками.

Пишете твір.

Зверніть увагу на те, що саме Вас просять зробити: пояснити, порівняти, обговорити, оцінити. І відповідь будуйте відповідно до вимог: пояснюйте, порівнюйте, обговорюйте, оцінюйте. На жаль, саме неуважність, найчастіше, приводить до неправильних відповідей і втрати часу на їх виправлення.

Продумайте свою відповідь.

Випишіть на чернетку ті фрази, які приходять Вам в голову (що стосуються теми твору). Можна – врозкид, в безладді. Потім зберіть їх в логічному порядку і запишіть ще раз в чернетку, вже як відповідь.

7. Пишіть по суті.

У Вас обмежений час і простір. Пишіть по суті – твердження, і підтвердження цього твердження. Не пишіть складними пропозиціями – ризикуєте заплутатися в знаках (а це зменшує кількість можливих балів).

8. Перевіряйте написане.

Слідкуйте за помилками і правильністю розставлених знаків.

 Бажаю успіху!!!