ПОРАДИ ПСИХОЛОГА СТУДЕНТАМ ПРИ ЗДАЧІ ЗНО.

Спочатку підготуй місце для занять, забери зі столу усі зайві предмети, зручно розклади свої зошити, підручники, ручки тощо;

Можна доповнити інтер’єр кімнати жовтим та фіолетовим кольорами, оскільки вони підвищують розумову активність, не потрібно перефарбовувати стіни, а достатньо картини, занавіски, серветки, лампи, тощо;

Склади план своєї роботи,(тижні, дні, години). Складаючи розклад на кожен день занять, чітко визначись з тим, що саме сьогодні буде вивчатися, які розділи і теми.  Починай із самої цікавої теми – це допоможе ввійти у робочу форму. Починай із найважчого, але посильного,(в цій темі) легше і приємніше залишай на після обіду;

Перед тим визнач – хто ти є ? – сова чи жайворонок;

Рекомендується наступний графік занять: після години занять робити перерву на 10 хвилин. Після 2-3 годин роботи можна перепочити півгодини, перекусити, а потім позайматися ще 3-4 години і відпочити не менше 2 годин, включаючи обід і прогулянку.

Тренуйся щоденно робити тести, роби це із секундоміром;

Не потрібно заучувати напам’ять певні тексти, вчися робити короткі записи, нотатки, використовуй техніку інтелектуальних карт (mind mapping) для організації думок, регулярно їх переглядай;

Регулярно повторюйте матеріал, бажано через 10 хв, після того, як ви вивчали новий матеріал, а згодом через добу, кожне наступне повторення повинно бути коротшим попереднього;

Займайся самопереконанням, при всій свій простоті, це є дуже дієва зброя;

Повторюй про себе: «Я знаю багато, я спокійний, я впевнений, я розумний» і т.д., «Я напишу добре тестування».

 У день ЗНО:

Дій швидко, але не поспішай. Перед тим як дати остаточну відповідь, двічі прочитай завдання, переконайся, що ти правильно зрозумів, що від тебе вимагається.

Будь зконцентрованим. Не звертай уваги на поведінку оточуючих. Для тебе повинен існувати лише текст завдань і годинник.

Спочатку берись за ті завдання, у правильності відповідей на які ти не сумніваєшся.

Потрібно навчитися швидко пропускати важкі і незрозумілі завдання, щоб згодом до них повернутися.

Читай завжди уважно завдання до кінця. Розуміти завдання з перших слів і добудовувати закінчення за допомогою власної уяви – це надійний шлях до помилок.

Думай лише про поточне завдання. Коли ти бачиш нове завдання, забудь про попереднє.

Якщо попереднє завдання тобі не під силу, забудь про цю проблему. Наступне завдання це шанс набрати додаткові бали.

Використовуй методику виключення. Якщо не знаєш правильної відповіді , то можна розпізнати усі невірні відповіді в силу їхньої абсурдності.

Заплануй два круги. Завжди перевіряй себе. Навіть якщо відповідь легка і однозначна на перший погляд.

Вгадуй. Довірся власній інтуїції і вона разом із твоїм логічним мисленням допоможе тобі.

       Виключай. Багато завдань можна швидше вирішити, якщо не шукати відразу правильну відповідь, а послідовно виключати ті, які явно не підходять.

        Не журися. У будь-якому професійно підготовленому тесті є завдання, з якими ти просто не зможеш впоратися. Більш того, всі 100% завдань зможуть виконати лише одиниці! Тому немає ніякого сенсу розхлюпувати емоційну енергію на передчасну досаду.

 

         Навіть якщо вам здається, що ви допустили занадто багато помилок і просто завалили тест, пам’ятайте, що дуже часто таке відчуття є помилковим: при порівнянні ваших результатів з іншими може з’ясуватися, що інші допустили ще більше помилок. У підсумку ви отримаєте якщо не найвищий тестовий бал, то цілком пристойний.

ТЕСТ: «ТИ СОВА, ЖАЙВОРОНОК, ЧИ ГОЛУБ?»

  ПИТАННЯ № 1. Якщо б у тебе був вибір, у скільки б воліла(-ос) лягати спати?

а) до десяти вечора;

б) після першої години ночі;

в) швидше за все, десь близько дванадцятої.

  ПИТАННЯ № 2. Який сніданок для тебе краще протягом першої години після пробудження?

а) що-небудь істотне, і побільше – сніданок повинен бути повноцінним;

б) нічого крім кави, чаю або склянки соку;

в) підійде бутерброд або варене яйце.

  ПИТАННЯ № 3. Згадай, в який час доби найчастіше відбуваються розбіжності, з’ясування стосунків і конфлікти з сім’єю або друзями?

а) з ранку, – я ще досить туго міркую, а вони чогось від мене хочуть!

б) ближче до вечора;

в) точно згадати не можу.

  ПИТАННЯ № 4. Від чого б ти могла (міг) відмовитися без особливих проблем, щоб при цьому не відчувати дискомфорту?

а) від вечірнього чаювання;

б) від ранкової кави або чаю;

в) мені взагалі-то без різниці, коли чай пити…

  ПИТАННЯ № 5. Якщо тобі обов’язково потрібно на наступний день рано встати, постараєшся ти заснути раніше звичайного чи ні?

а) обов’язково – ляжу на півтора-дві години раніше;

б) це зовсім не обов’язково…

в) немає сенсу.

  ПИТАННЯ № 6. Як ти реагуєш на ранковий будильник? Що ти відчуваєш у момент, коли він дзвонить? Важко тобі підніматися по будильнику?

а) хочеться його розбити, але поки обходжуся перекладом дзвінка на 5-10 хвилин пізніше;

б) в принципі немає, потрібно – встаю;

в) в залежності від того, у скільки напередодні лягла (лег) спати.

  ПИТАННЯ № 7. Під час відпустки (канікул) встаєш ти так само рано, як збираючись на роботу (навчання)?

а) сплю скільки хочу;

б) встаю, як і завжди – роблю це просто за звичкою;

в) важко сказати, коли як.

  ПИТАННЯ № 8. Спробуй визначити без годинника проміжок часу в одну хвилину (засікай час і відвернися). Наскільки точно це вдалося?

а) вийшло більше хвилини;

б) вийшло менше хвилини;

в) майже в точку!

 ТЕСТ НА ЖИТТЄВІ БІОРИТМИ: ОЦІНКА РЕЗУЛЬТАТІВ

Порівняй свої відповіді на тест сова ти чи жайворонок, і підрахуй бали, що відповідають твоїм варіантами відповідей:

РЕЗУЛЬТАТИ ТЕСТУ «ТИ СОВА, ЖАЙВОРОНОК АБО ГОЛУБ»:

0-18 БАЛІВ. Ти – яскраво виражений жайворонок! Тебе є з чим привітати, оскільки таких людей насправді не так багато. І їм, як не дивно, супроводжує по життю удача, везіння. Ймовірно, приказка «Хто рано встає, тому Бог дає» придумана неспроста. Поки інші мирно сопуть або потягуються в ліжку, ти встигаєш переробити цілу купу справ! Жайворонок зазвичай більш зібраний, тому йому багато чого вдається без великих зусиль, на відміну від інших «пташиних».21-33 БАЛИ. Напевно, ти і без тесту відчуваєш, що ти – найтиповіша «сова»… Враховуючи необхідність ранкових підйомів тобі можна тільки поспівчувати. Тебе розстріляти легше, ніж змусити піднятися спозаранку, та ще й життєлюбство виділяти. Але і в твоєму положенні є солідний плюс: люди твого типу в критичних ситуаціях значно менше інших схильні до паніки, краще орієнтуються на місцевості, у незнайомих обставинах, і т. п. Тому з них виходять відмінні керівники, льотчики, та що там – космонавти…34-48 БАЛІВ. Сміливо говоримо, ти – щасливчик! Ти належиш до такої рідкісної категорії людей, як «аритмики». Не лякайся зарозумілого слова, такий тип ще лагідно називають «голуби». Чітких установок вставати рано чи, навпаки, прокидатися завжди ближче до обіду, у тебе немає. Ти легко можеш пристосовуватися до обставин, не страждаючи від цього і не ризикуючи заробити нервовий зрив. Це величезний плюс! Ти сама (сам) господар своєї долі, ти не залежиш від примх природи, і сама (сам) встановлюєш зручний тобі біоритм!