НОВІТНІ МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ В ХІРУРГІЇ

11 грудня у Павлоградському медичному коледжі пройшов відкритий захід на тему: «НОВІТНІ МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ В ХІРУРГІЇ» в рамках тижня Циклової комісії клінічних дисциплін.

Студенти групи ЛС 48, під керівництвом викладача хірургії Борисенко В.В., провели дослідницько-пошукову роботу, присвячену новітнім методам лікування в хірургії.

На відкритому заході студенти довели  присутнім, що  сучасна хірургія – це хірургія високих технологій та малоінвазивних методів.  Малоінвазивна хірургія   дозволила з’єднати те, про що мріяли багато поколінь хірургів: радикалізм, косметичний ефект, низьку травматичність і швидку реабілітацію хворих.

Студенти розповіли про історичні цікаві факти лікування в давнину.

Студенти ознайомили з такими методами лікування, як ендоскопічна хірургія, лікування лазером, роботизована хірургія, лікування стовбуровими клітинами, штучна шкіра.

Постійний потік поранених з фронту з травмами кінцівок став поштовхом для впровадження новітніх методів лікування в практику.

Що ж очікує хірургів в недалекій перспективі? Зі сфери наукової фантастики в галузь експериментального виконання вже перемістилася так звана інте-лектуальна хірургія, в основі якої лежить застосування роботів, мікророботів і телеопераційних систем. У більш віддаленому майбутньому, мабуть, вигляд хірургії та багатьох хірургічних операцій зовсім зміняться, і виникне необхідність обладнати операційні для тканинної інженерії, генетичних, біохімічних втручань.