ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ.

22 січня в Павлоградському медичному коледжі в групі ЛС 50-17 була проведена виховна тематична година , присвячена Дню Соборності України.

Це свято є досить молодим та сучасним. Але не зважаючи на це його шанують в усій країні.

Студенти та куратор підготовили цікаві матеріали у вигляді презентації, які нагадали, що ідея соборності бере свій початок від об’єднання давньоруських земель навколо князівського престолу в Києві, а її філософське коріння сягає часів Візантії. Протягом віків її практичним втіленням займались українські гетьмани Богдан ХмельницькийІван МазепаПетро ДорошенкоПилип Орлик. У XVIII — початку ХХ ст., коли українські землі були поділені між сусідніми державами: ПольщеюРосієюРумунієюАвстро-Угорщиною, ця ідея знайшла своє відображення у працях найкращих вітчизняних мислителів, оскільки для боротьби за свої національні інтереси Україні була вкрай важливою територіальна єдність.

Проголошення злуки було призначено на 12:00 годину 22 січня1919 року, тобто першу річницю проголошення четвертого універсалу про повну незалежність України.

22 січня було проголошено всенародним і державним святом.

Для українців це було великим натхненням. Всі люди вірили у краще майбутнє.

На жаль, скоро знов на Україну чекали страшні події. Більшовики зайняли столицю України, поляки осіли в Східній Галичині, а Закарпаття опинилося під владою чехословацьких військ. Тому сам Акт Злуки скоріше був лише в документальній формі. Хоча для людей він був вірою у світле майбутнє.

В 1990 році згадали про цей день. Багато людей вийшли на вулиці та створили ланцюг від Києва до Львова. Цим вони показали, що хочуть жити єдиною країною. Але вже у 2011 році це свято було скасоване.

У 2014 році Президент України знов повернувся до даного свята. І тепер усі українці його святкують знову.

Слід зазначити, що й зараз не легкі часи для нашої країни. Наразі кожен українець мріє про спокій, добробут, мир та незалежність. Завдяки вірі та об’єднанню людей варто чекати на перемогу та краще майбутнє. Саме це допомагало раніше, тому повинно спрацювати й зараз.