31 ТРАВНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БЕЗ ТЮТЮНУ

У всьому світі 31 травня проводиться міжнародна акція боротьби з курінням – Всесвітній день без тютюну, тобто день, вільний від тютюнового диму.

ВООЗ цією акцією, головна мета якої – зняти у XXI столітті проблему куріння тютюну, застерігає населення планети від згубної звички – однієї з найпоширеніших епідемій за всю історію існування людства – нікотиноманії, що стоїть в одному ряду з алкоголізмом і наркоманією.

За даними ВООЗ, тютюнопаління є основною  причиною смерті. Щорічно більше 6 млн. осіб вмирають від пов’язаного з тютюном інфаркту міокарда, інсульту, раку, хвороб легенів та інших хвороб. Ця цифра не включає більше 600 тис. осіб, які щорічно вмирають від пасивного куріння. За відсутності дій до 2030 р. епідемія буде щорічно призводити до смерті понад 8 млн. чоловік. Тому головне завдання цієї акції  — підняти рівень самосвідомості людей, які першими повинні піклуватися про своє здоров’я.

У бібліотеці Павлоградського медичного коледжу діє виставка-застереження „Тютюновий лабіринт: є вихід”, присвячена Всесвітньому дню без тютюну, який відзначається 31 травня. Куріння – це сильна залежність, яку вважають наркотичною. Але будь-яку залежність можна подолати, якщо Ви цього хочете. Це – вибір, який ніхто не може зробити замість Вас.

Не зневірюйтесь у собі. Якщо Ви будете наполегливі, якщо Ви насправді цього хочете, то досягнете успіху. Перший крок – приєднуйтесь до усіх, хто святкуватиме Всесвітній день без тютюну, проживіть цей день по іншому! А ще, завітайте в бібліотеку та ознайомтесь із виставкою „Тютюновий лабіринт: є вихід”. Друковані видання, ілюстрації, що представлені тут, допоможуть і підкажуть, що робити, щоб процес припинення куріння став успішним.