22 січня – День Соборності України

Українська мрія – єдність, свобода і незалежність.

У січневий місяць1918-го  у запалі революційних змін була створена Українська Народна Республіка, відома як УНР. Більш того на тих територіях, які входили до складу колись потужної Австро-Угорської імперії, була утворена ЗУНР – Західноукраїнська Народна Республіка. Вже до кінця року, в грудні 1918-го у Фастові, з гарячим бажанням втілити українську мрію в реалії, лідерам цих двох держав вдалося підписати своєрідний поєднувальний договір. Цей договір увійшов в нашу сучасну історію як «Акт злуки» і 22-го січня 1919-го року він був публічно оприлюднений в Київській столиці на знаменитій Софійській площі.

Акт злуки тоді так і залишився лише декларацією, але народ ніколи не втрачав надію, адже народ, який втратив надію просто зникає.

22-е січня 1990-го року. Мільйони українців вишикувалися в справжній живий ланцюг, що розтягся від Києва до Львова. Вони відзначали День Соборності, День своєї української єдності та свободи.

21-го січня 1999-го року відповідно до Указу Президента України

№ 42/99 День Соборності був закріплений на законодавчому рівні суверенної держави. Потім, 30-го грудня 2011-го року, відповідно до Указу Президента України № 1209/2011 під назвою «Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят», День Свободи, який раніше відзначався 22-го листопада був об’єднаний з Днем Соборності і свято набуло свою нову назву – «День Соборності та Свободи України».

Після подій 2013-го – 2014-го року, революції Гідності і трагедії початку неоголошеної війни Росії проти України, відповідно до Указу Президента України № 871 / 2014 від 13-го листопада 2014-го року, святу повернули колишню назву. «Відзначати щорічно 22 січня – у день проголошення в 1919 році Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки – День Соборності України. » – йдеться в Указі.

22 січня у Павлоградському медичному коледжі пройшов відкритий захід   «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг»,  присвячений «Дню Соборності України».

Під керівництвом викладача Борисенко В.В., студенти групи СС-07-17 підготували відкриту виховну годину, де розповіли  про історію виникнення свята, продемонстрували відеофільм  про Акт Злуки (документальне відео 1919 року).

На виховній годині студенти читали вірші Тараса Шевченка, Володимира Сосюри,  Олеся Василенка, Ліни Костенко, Дмитра Чередниченка, Ігоря Калініченка, Марії Скочиліс та інші, присвячені Соборній та єдиній Україні, мужності українського  народу, братському єднанні  Заходу  та  Сходу  України.

Проходила демострація флешмобу  «Перлина Україна», відео «Моя країна – моя Батьківщина».

На відкритому заході лунав Державний Гімн України, виконувалися пісні Тіни Кароль «Україна – це ти», Катерини Бужинської «Моя Україна» .